1. Powierzchnia świecy nie jest zupełnie gładka i posiada delikatne niedoskonałości, czy to normalne zjawisko?

Każdą świecę wykonujemy ręcznie, więc nasze produkty mogą nieznacznie różnić się od siebie. Zawartość olejków zapachowych wpływa na strukturę wosku i to właśnie może spowodować delikatną nierówność górnej warstwy wosku, co nie ma znaczenia dla użytkowania świecy.

2. Bryła wosku posiada inny kolor niż na zdjęciu lub posiada przebarwienia.

Kolor masy wosku może oscylować od jasno kremowego do jasno żółtego, na kolor wosku mają wpływ kompozycje zapachowe, które mogą posiadać różne składy w zależności od pory roku. Samoistna zmiana koloru to normalna cecha wosku sojowego, który został wzbogacony zapachem, zjawisko to nie wpływa to na walory zapachowe świecy.

3. Jak długo palą się świece zeea?

Maksymalny czas palenia każdej ze świec podany jest na etykiecie umieszczonej pod spodem każdej świecy.

4. Czy są jakieś zasady dotyczące palenia świecy z wosku sojowego?

Świece sojowe powinno palić się 1-3 godziny, każdorazowo do zupełnego roztopienia się górnej warstwy wosku.

Przed każdym zapaleniem świecy należy przyciąć knot do długości 2-3mm.

5. W jaki sposób gasić świece?

Świece najlepiej gasić klasycznie zdmuchując płomień, nie zamykaj nigdy palącej się świecy lub świecy z tlącym się knotem.

Przed zamknięciem świecy należy odczekać aż świeca wystygnie.

Nigdy nie używaj do gaszenia świec wody ani innych substancji!

6. Czy świecę mogę pozostawić bez nadzoru?

Nigdy nie pozostawiaj płonącej świecy bez nadzoru. Zawsze powinien być ktoś w pobliżu. Pamiętaj aby ustawić świecę na podłożu odpornym na wysokie temperatury.

7. W mojej świecy robi się tunel i nie wypala się ona równomiernie.

Każde palenie świecy sojowej powinno trwać na tyle długo, aby górna warstwa wosku uległa całkowitemu roztopieniu. Pozwoli to zapobiec tworzeniu się tzw. tunelu na powierzchni świecy.

8. Po skończonym paleniu, na górze knota utworzyło się zgrubienie, które wygląda jak grzybek, co z tym zrobić?

Tzw. grzybek jest naturalnie występującym zjawiskiem przy paleniu świec sojowych.

Należy usunąć go przed kolejnym zapaleniem świecy. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnych nożyczek do knotów lub delikatnie usunąć odłamując górną warstwę knota.

9. Jak przechowywać świece sojowe?

Ze względu na zastosowanie naturalnych składników świece sojowe najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej w zacienionym miejscu, należy unikać bezpośrednie działania promieni słonecznych.

10. Mam problemy z wyjęciem krążka wosku zapachowego z blistra.

W naszej manufakturze korzystamy z czystego wosku sojowego, jak wiadomo wosk w wyższych temperaturach staje się plastyczny… Aby bezproblemowo wyjąć wosk z blistra wystarczy umieścić opakowanie na kilka chwil w lodówce.

11. Jak palić świece w butelkach?

Świece sojowe w butelkach z kolekcji HOBO należy odpalać długą zapalarką do świec, kominków czy też zniczy, klasycznie przed każdym zapaleniem należy przyciąć knot. Można zrobić to za pomocą dłuższych nożyczek. UWAGA! nie należy zamykać świecy bezpośrednio po zgaszeniu płomienia. Zamknięcie gorącej lub ciepłej butelki uniemożliwi ponowne jej otwarcie – niestety praw fizyki nie da się oszukać 🙂

12. Co mogę zrobić z wykorzystanym szklanym słoiczkiem po świecach?

Puste pojemniki po świecach sojowych można umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Pojemniki można ponownie wykorzystać do przechowywania różnych drobnych rzecz, lub np jako doniczkę do sukulentów… Butelki po świecach HOBO sprawdzają się idealnie jako małe wazony.

Wszystkie elementy opakowań naszych świec można poddać recyklingowi. Będziemy wdzięczni jeśli umieścisz opakowania i puste pojemniki po świecach we właściwych kontenerach do selektywnej zbiórki odpadów.

13. Posiadam dwie takie same świece ale w jednej z nich jest trochę więcej wosku niż w drugiej…

Każda świeca, którą oddajemy w Wasze ręce powstaje bez udziału maszyn. Sami nalewamy wosk, sami naklejamy naklejki. Sprawia nam to dużo radości, mamy nadzieję, że drobne różnice w wyglądzie świec nie będą stanowić dla Was problemu 🙂

14. Czy istnieje możliwość osobistego odbioru zamówionych produktów?

Nasza pracownia mieści się w Poznaniu.
Zapraszamy do odbioru osobistego po wcześniejszym umówieniu terminu 🙂

Szczegółowe informacje odnośnie dostępnych sposobów dostawy znajdziecie na stronie DOSTAWA

15. Czym różni się świeca z wosku sojowego od popularnych świec wykonanych z parafiny?

Nasze świece zapachowe tworzymy w całości ręcznie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. W naszej pracowni wykorzystujemy tylko naturalne woski.

Do każdej świecy podchodzimy jak do małego działa sztuki starając się aby efekt końcowy był idealnym połączeniem starannie dobranej kompozycji zapachowej oraz minimalistycznego designu, kierując się zasadą „…mniej znaczy więcej…”.

Wosk sojowy jest naturalnym surowcem produkowanym z doskonale znanej wszystkim soi. Jako surowiec naturalny jest biodegradowalny, nie zawiera szkodliwych pestycydów, herbicydów czy metali ciężkich.

Świece sojowe charakteryzują się niską temperaturą palenia co wpływa na długość palenia świecy. Czysty wosk sojowy posiada delikatny kremowy zapach.

Świece na bazie wosku sojowego paląc się niemal nie kopcą.

Są wydajne, czas palenia świec wykonanych z wosku sojowego jest o połowę dłuższy niż świecy parafinowej o takiej samej gramaturze i wymiarze knota.

Świece zapachowe powstające w naszej pracowni posiadają naturalne bawełniane knoty, wolne od ołowiu i substancji chemicznych.

Starannie dobieramy wszystkich dostawców tak aby mieć pewność, że nasze świece spełnią Wasze oczekiwania.